Кошик
14 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена у найближчий робочий день.

Чим відрізняється пзв від дифавтомата?

Чим відрізняється пзв від дифавтомата?

Відмінність пзв від диференціального автомата по функціональному призначенню

Якщо подивитися на УЗО і дифавтомат, то за зовнішнім виглядом ці два пристрої дуже схожі між собою, але функції, які вони виконують різні. Згадаймо, які функції виконує УЗО і диференціальний автомат.

Пристрій захисного відключення спрацьовує, якщо в мережі, до якої він підключений, з'являється диференціальний струм - струм витоку. При виникненні струму витоку постраждати в першу чергу може людина, якщо доторкнеться до пошкодженого обладнання. Крім того при появі струму витоку в електропроводці ізоляція буде грітися, що може призвести до займання та пожежі.

Тому УЗО встановлюють для захисту від ураження електричним струмом, а також від пошкоджень електропроводки у вигляді витоків які супроводжуються з пожежею. Більш докладно як працює цей пристрій, дивіться у статті принцип роботи ПЗВ.

Тепер подивимося на диференційний автомат. Це унікальний пристрій, що поєднує в собі і автоматичний вимикач (більш зрозумілий для населення як «автомат»), і раніше розглянуте УЗО. Тобто диференціальний автомат здатний захистити вашу проводку і від коротких замикань, і від перевантажень, а також від виникнення витоків, пов'язаних з раніше описаними ситуаціями.

Тепер основний момент, де всі починають плутатися: запам'ятайте, що УЗО на відміну від дифавтомата не захищає мережу від перевантаження і короткого замикання. А більшість споживачів думають, що встановлюючи УЗО, вони захищені від усього!

Говорячи простою мовою, УЗО просто є індикатором, який контролює витік і що струм не йде повз ваших основних споживачів: електроприладів, лампочок і т. п. Якщо десь в мережі була пошкоджена ізоляція і з'явився струм витоку, УЗО на це реагує і відключає мережу.

Якщо одночасно включити всі електроприлади (обігрівачі-фени-праски), тобто навмисно створити перевантаження, УЗО не спрацює. А проводка, якщо немає інших пристроїв захисту, будьте впевнені, згорить разом з УЗО. Якщо при включеному УЗО з'єднати фазу і нуль, і отримати грандіозне КЗ, то ПЗВ також не спрацює.

Так як УЗО не захищає мережу від перевантажень і коротких замикань то його самого треба захищати. Ось тому УЗО завжди підключають послідовно з автоматом. Працюють ці два пристрої так сказати в парі: один захищає від витоків, інше від перевантажень і кз.

Застосовуючи замість УЗО дифавтомат ви позбавляєтеся від вище описаних ситуацій: він захистить від усього.

Підведемо риску, основна відмінність ПЗВ від дифавтомата полягає в тому, що ПЗВ не захищає мережу від перевантажень і коротких замикань.

Візуальне відміну пзв від дифавтомата

Насправді є багато зовнішніх ознак, за якими легко відрізнити ПЗВ від дифавтомата. Подивіться на картинку. Візуально ці два пристрої дуже схожі: подібний корпус, перемикач, кнопка «тест», якась схема на корпусі і незрозумілі літери.

Але якщо бути більш уїдливим, то ви помітите: різні схеми, тумблери відрізняються, букви не повторяться. Яке ж з цих пристроїв УЗО, а яке - дифавтомат?

Розглянули функціональні відмінності цих пристроїв, зараз розглянемо чим відрізняється ПЗВ від дифавтомата візуально - так сказати відмінності помітні неозброєним оком.

1. Маркування по номінальному струму

Один із способів візуального відмінності ПЗВ від дифавтомата це маркування по струму. На будь-якому пристрої зазначаються його технічні характеристики. Для пристроїв, які ми розглядаємо основними характеристиками є номінальний робочий струм і номінальний струм витоку.

як відрізнити пзв від дифавтомата

Якщо на корпусі приладу великими літерами зазначено тільки цифра (величина номінального струму) - це УЗО. На нашій картинці це прилад марки ВД1-63.

На його корпусі вказана цифра 16. Це значить, що прилад розрахований на номінальний струм 16 (А). Якщо на початку написи присутні латинські букви В, С або D, а далі йде цифра, то перед вами диференціальний автомат. Наприклад, у дифавтомата АВДТ32 перед значенням номінального струму стоїть літера «З», яка позначає тип характеристики електромагнітного і теплового розчіплювачів.

чим відрізняється дифавтомат від пзв

Ще раз уважно прочитайте і запам'ятайте. Якщо пишеться "16А" – це УЗО, номінальний струм якого повинен бути не більше 16 ампер. Якщо пишеться "С16" - це диффавтомат, де літера "З" - характеристика розчіплювачів, "вбудованого в пристрій, розрахований на номінальний струм 16А.

2. Електрична схема, зображена на пристрої

На корпуси будь-яких виконавчих або захисних пристроїв, виробник завжди завдає його принципову схему. На УЗО і диференціальному автоматі вони дійсно схожі.

відмінність пзв від дифавтомата

Не будемо зараз перераховувати все, що там зображено (це тема окремої статті), а тільки виділимо головні відмінності. На схемі УЗО - це овал, яким позначається диференціальний трансформатор – серце пристрої, що реагує на струми витоку і електромеханічне реле, яке і замикає-розмикає ланцюг, силові контакти для підключення проводів і т. п.

На схемі дифавтомата, крім всіх схожих елементів, відмінними є позначення теплового і електромагнітного розчіплювача які реагують на струм перевантаження і короткого замикання.

як відрізнити дифавтомат від ПЗВ

Тому, поглянувши на схему підключення, яка зображена на корпусі, ви тепер знаєте чим вони відрізняються. Якщо на схемі зображено тепловий і електромагнітний розчіплювач - це диференціальний автомат. У цьому полягає схематичне відміну ПЗВ від дифавтомата.

3. Назва на корпусі пристрою

Якщо вам, як простому споживачеві складно запам'ятати, чим відрізняється ПЗВ від дифавтомата, повідомляємо: знаючи про проблему, якій присвячена стаття, багато виробників, щоб покупці не плуталися, спеціально пишуть на корпусі назву пристрою.

відмінність пзв від диф автомати

На бічній поверхні корпуса УЗО написано - диференціальний вимикач. На бічній поверхні корпуса дифавтомата написано - автоматичний вимикач диференціального струму. Хоча такі написи наноситься не на всіх виробах, як правило, на російських виробниках і то не на всіх на зарубіжних виробах такого маркування я не зустрічав.

4. Аббревиатурная напис на пристрої

В основному питання як відрізнити ПЗВ від дифавтомата задається по продукції іноземного виробництва. Якщо ми говоримо про вітчизняної продукції, то тут взагалі питань не виникає.

На таких пристроях як правило по російськи написано що це УЗО (ВД) або диферен автомат АВДТ.

чим відрізняється пзв від дифавтомата

Нагадаю що пристрій захисного відключення (УЗО) зараз правильно називаються диференціальні вимикачі (ВД). Диференціальний автомат — він же автоматичний вимикач диференціального струму (АВДТ).

Підводимо підсумки як відрізнити пзв від дифавтомата

За ціновими параметрами УЗО і дифавтомати відрізняються. Особливо це стосується імпортної продукції. Нормальний дифавтомат коштує трохи дешевше, ніж ПЗВ в комплекті з звичайним автоматом.

Якість імпортних пристроїв вище. Вітчизняні теж досить непогані, але програють в таких важливих характеристиках як час спрацьовування, поступається в надійності механічних частин, елементарно поступаються в якості корпусів.

Що стосується надійності спрацьовування ці два пристрої нічим не поступаються один одному.

Так як дифавтомат є комбінованим пристроєм, то з недоліків експлуатації я б відзначив те, що при його спрацьовуванні складно визначити, що стало причиною відключення: перевантаження, коротке замикання або витік струму. Правда пристрій розвивається: деякі дифавтомати оснащені індикаторами спрацьовування по диференціального струму.

Позитивним аспектом АВДТ є зручність монтажу: для електрика важливо закрутити в тісному монтажному боксі на пару гвинтів менше. З іншого боку, це підвищує надійність ланцюга: чим менше з'єднань тим краще. Але якщо пристрій зламається, то підлягає повній заміні.

В случае применения УЗО в паре с автоматом, процесс ремонта выглядит дешевле: меняется либо один элемент, либо другой. Это необходимо учитывать при проектировании ваших сетей, учитывая риск тех или иных негативных событий и их возможную частоту.

Если касаться простых схем квартирной проводки, то не принципиально АВДТ вы выберите или УЗО+автомат. Если говорить о большом частном доме, то нужно смотреть, какие линии садить на дифавтомат (например, котельную или хозблок: там больше разных нагрузок, а значит – и рисков больше), а какие на пару УЗО+автомат (линии освещения, группы розеток).

Варіантів реалізації схем з даними пристроями можна придумати масу, головне, щоб ви розуміли і пам'ятали, навіщо це робите.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner