Якщо знехтувати з деякими питаннями, то може виявитися, так що однакові за номіналом пристрої будуть працювати по-різному (а може і зовсім не спрацюють) при певних обставинах.
Хоч в мережі у нас і змінний струм з частотою 50 Гц, однак, не завжди струм витоку також може бути змінним. Струм витоку може бути змінним, пульсуючим або постійним залежно від того що і де пошкодилося.
Щоб зрозуміти, в чому різниця між пзв типу A і AC давайте визначимо для себе, на що реагує на кожне з них (на який рід струму):
ПЗВ типу AC буде реагувати тільки на змінний струм витоку. Форма кривої такого струму повинна бути синусоїдальної. В яких ситуаціях виникає змінний струм витоку? Пошкодження ізоляції усередині якого-небудь побутового приладу (пральної машинки, холодильники, водонагрівачі тощо) і попадання фази на корпус. Ситуацій може бути безліч. УЗО AC є самим звичайним і поширеним його можна застосовувати скрізь.
Як ми вже з'ясували УЗО AC чутливо тільки до струму, який має синусоїдальну форму, тому маркуються вони відповідним чином. На корпусі наноситься емблема у вигляді синусоїди.
ПЗВ типу A буде реагувати на витік змінного та пульсуючого постійного струму. Як ви зрозуміли, такі захисні пристрої більш чутливі, ніж AC, але відповідно і коштують вони трохи дорожче. Як може з'явитися змінний струм витоку, ми з'ясували, а от звідки може взятися постійний пульсуючий струм витоку.
Вся сучасна техніка виконана на напівпровідниках (діоди, тиристори, перетворювачі тощо). Важко уявити мікрохвильовку або пральну машинку без електронної начинки. Сьогодні навіть в енергозберігаючих світлодіодних лампах всередині є імпульсний блок живлення. А згадайте, як підключається світлодіодна стрічка – через імпульсний блок живлення.
Іноді буває, що в паспорті електрообладнання безпосередньо зазначено, що його підключення потрібно виконувати тільки через пристрій захисного відключення типу A. Тут як кажуть, без варіантів, потрібно виконувати інструкцію.
Крива постійного пульсуючого струму має форму у вигляді напівхвиль синусоїди. З урахуванням того, що пристрої захисного відключення типу А спрацьовують на змінний і пульсуючий струм на корпусі вони маркуються так:
За вимогами електротехнічних норм, європейські країни вже давно відмовляються від ПЗВ типу АС і віддають перевагу пристроям типу А. ПЗВ типу АС можуть ставити на обладнання без електроніки (водонагрівачі, тепла підлога тощо)
Що встановлювати у себе в квартирі узо типу а або ас вирішувати, звичайно ж, вам.